BİR DAMLA BİN UMUT
Anasayfa> Haberler> BİR DAMLA BİN UMUT
Etkinlik Takvimine Dön

MAVİGÜN KOLEJİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ’NE DEVAM EDİYOR

“Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış olur.”
                                                                              Mâide Suresi 32.Âyet

mavigün koleji bu bilinçle “Bir Damla Kan Bin Umut” sloganından hareketle Kızılay’ın kan ihtiyacını karşılanmasına destek olmak amacıyla her yıl Şubat ayında okul binalarında Kan Bağışı Kampanyasını Türk Kızılayı ile ortaklaşa bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak gerçekleştirmekteler.

 Geleneksel olarak yürütülen bu proje bağlamında bu yıl 12 Şubat 2020 Çarşamba günü Türk Kızılay ekipleri “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası” nı gerçekleştirdiler.

Kampanyanın açılış töreninde konuşan Türk Kızılayı uzmanı Sn. Nevzat KÖSE, veli ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada;
Kan, kaynağı sadece insanda olan, üretilemeyen bir sıvıdır. Kanın vücudumuzda sağlıklı yaşayabilmek için hayati bir önemi vardır. Kan olmadan yaşamamız mümkün değildir.
                                                        ***
Normal bir insanda 5-6 litre kadar kan bulunmaktadır. Kan vermenin çok önemli faydaları vardır. Kan bağışı; kalp krizi ihtimalini azaltır, baş ağrısı, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kan hücreleriniz yenilenir ve daha güçlü sağlıklı birer birey oluruz.
                                                        ***
18-50 yaş aralığındaysanız, ağırlığınız en az 50 kg.nin üzerindeyse ve hemoglobin ölçümünüz normal ise senede 4 defa kan bağışı yapabilirsiniz.

Türkiye’de, lösemi, talasemi ve kanser gibi hastalıklarla mücadele eden, düzenli olarak kana ihtiyaç duyan binlerce hastamız var. Ama Türkiye’nin yeterli kan stoku yoktur. Bugün yapacağınız bağışlar bizleri çok mutlu kılmıştır. Bize bu imkanı sağlayan Mavigün Koleji’ne katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye ifade ederek kan bağışının önemini vurguladı.
                                                        ***
          Çok sayıda öğrenci velileri ile öğretmenlerin önemseyerek yaptıkları bağışlar öğrenciler üzerinde olumlu izler bırakarak; karşılıksız bağış bilincini ve Türk Kızılayı kurumunu tanımayı içselleştirdiler.          

         Yoğun katılımın gerçekleştiği Kampanyaya katılan tüm veli, öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
İstiklâl Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışması mavigün koleji ’nde Gerçekleşti

İstiklâl Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışması mavigün koleji ’nde Gerçekleşti

Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek ve millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u tanıtmak, öğrencilere toplum karşıs...
Devamı Oku
MAVİGÜN'de KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

MAVİGÜN'de KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

MAVİGÜN’DE ÖĞRENCİLERİMİZİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİ KORONAVİRÜS HAKKINDA BİLGİLENDİRDİK               Mavigün Koleji olarak dünya gündeminde ciddi yer tutan Koronavirüsü (Covid-19) ile ilgili ülkemiz...
Devamı Oku
GAZİOSMANPAŞA’DA ÖĞRENCİLER  ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞTU

GAZİOSMANPAŞA’DA ÖĞRENCİLER ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞTU

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Mavigün Koleji’nin birlikte düzenlediği Kaymakamlık Kros Yarışması 08 Mart 2020 Paz...
Devamı Oku

YUKARI