HAFIZA 15 TEMMUZ MÜZESİ ZİYARETİMİZ
Anasayfa> Haberler> HAFIZA 15 TEMMUZ MÜZESİ ZİYARETİMİZ
Etkinlik Takvimine Dön

15 Temmuz Şehitler Anıtı ziyaretimize 6 Ekim 2022 Perşembe günü Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Şahin KARATAŞ , okul idarecileri , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

        Gezide konuşma yapan Genel Müdürümüz Şahin KARATAŞ, öğrencilerimize geçmişten 15 Temmuz’a kadar adeta tarih dersi verdi:

       “Allah’a sonsuz hamdolsun ki, bu topraklar asırlardır Müslüman yurdudur. Bu millet şüheda evladıdır. Bu ezanlar, bu salâlar İslam’ın şiarıdır. Bu dinin, tek bir harfi bile değişmeyen bir kitabı vardır. Bu dinin, en güzel örnek olma vasfına sahip bir Peygamberi vardır. Allah’ın bize verdiği bir akıl, bir kalp vardır. Bizim değişmez değerlerimiz, 14 asırlık engin tecrübemiz vardır.

         Bu milletin hepsi, her birimiz, Çanakkale’nin, İstiklal Harbi’nin, Allahüekber Dağı’ndaki şehitlerimizin ,Trablusgarp'tan Trablusşark'a kadar bütün cephelerdeki şehitlerimizin kahramanlık hikâyelerini dinlemiştik. Bu milletin nasıl bir kahraman millet olduğunu, 15 Temmuz akşamı kendi gözlerimizle de gördük. Tankların önüne çıkan, tankların önünü arabalarıyla kesmeye çalışan, kurşunlara karşı göğüslerini siper eden bir aziz millet olduğumuzu bir kere daha ispat ettik. Allah'a hamdolsun. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Her birisinin mekânı cennet olsun, makamları âli olsun.

Ayrıca o gün şehit olmak niyetiyle meydana çıkan binlerce gazimize de  şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Ardından 15 Temmuz Şehitleri ve vatan için canını feda eden tüm şehitlerimiz için dua edildi.

         Program anıtın gezilmesi,her bir şehidimiz için dikilen fidanlardaki şehit isimlerin yad edilmesiyle ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

         15 Temmuz’un yoğun yaşandığı bir mekanda şehitlerimizi anmanın verdiği haz ve duygu ile öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
İSTANBUL SATRANÇ BÖLGE 3.LÜĞÜ

İSTANBUL SATRANÇ BÖLGE 3.LÜĞÜ

1. Sınıf öğrencilerimizden Mina Esen İstanbul Bölge Satranç Turnuvasında 7 yaş Kız kategorisinde 3. olmuştur. 7 yaş kategorisinde Zeynep Eslem Poşul ve 8 yaş kız kategorisinde başarı gösteren Zeyne...
Devamı Oku
ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMALARI

ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMALARI

Çocuk kitapları yazarı Sn. Figen YAMAN COŞAR 29 Kasım 2022 Salı günü 2. ve 7.sınıf öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.
Devamı Oku
MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

Öğretmenler Günü coşkumuz Mavigün Koleji Gaziosmanpaşa Kampüsü'nde görev yapan tüm öğretmenlerimizin katılımıyla düzenlenen sabah kahvaltısında Genel Müdürümüz Şahin KARATAŞ'ın konuşmalarıyla başladı....
Devamı Oku

YUKARI