INTERNATIONAL EXAM CENTRE “IEC ESOL” SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI YİNE mavigün’DE
Anasayfa> Haberler> INTERNATIONAL EXAM CENTRE “IEC ESOL” SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI YİNE mavigün’DE
Etkinlik Takvimine Dön

         International Exam Centre “IEC ESOL” sınavları, dünyada İngilizce konuşulan her yerde okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu sektörü tarafından bilinip kabul görmektedir. Bir IEC ESOL sınavında başarılı olduğunuzda, İngilizcenizin seviyesini gösteren uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olursunuz. IEC ESOL yeterlikleri, İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır.

      Yeni bir dil yeni bir insan demektir ve yeni bir dili öğrenen çocuklarımızın o dilde yayınlanan bilgileri öğrenmesi, haberleri izlemesi dünyaya daha geniş bir açıdan bakmalarını ve evrensel olmalarını sağlar. İşte öğrencilerimizin hayata bakış açılarını olumlu yönde değiştirecek öneme sahip yabancı dil öğrenme sürecinde, eksiklerin tespiti ve ihtiyaçların belirlenmesi gerçekçi ve tarafsız bir ölçme değerlendirme ile mümkündür. Bu nedenle günümüzde birçok eğitim kurumu ve kurumsal firmalar tarafsız değerlendirmenin önemini kavramış ve hedeflerine ulaşmak için tarafsız kuruluşlardan hizmet almaktadır. Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın dünyaya açılması için en önemli gereklilik olduğu bilinciyle Özel Mavigün Koleji olarak  International Exam Centre “IEC ESOL”  Sınavları Yetkili Merkezi ALTE Center ile işbirliği yaparak öğrencilerimize dil seviyelerini uluslararası bir platformda değerlendirme olanağı sunan IEC ESOL sınavları, 21 Mayıs Pazar günü Mavigün Koleji Gaziosmanpaşa Kampüsünde uygulanmıştır.

 

İki aşamada gerçekleştirilen sınavlarda; birinci aşamada okuma(reading), yazma (writing), dinleme (listening) becerileri; ikinci aşamada ise Native öğretmenler ile konuşma (speaking) becerileri değerlendirildi. Öğrencilerimiz Starters, Movers, Flyers ve Ket olmak üzere dört farklı kategoriden sınava girdi.

Uygulanan sınavlarda Starters, Movers, Flyers, Key (KET) sınavlarına bir yıl boyunca istikrarlı çalışmalarıyla hazırlanan Özel Mavigün Koleji öğrencileri 15 Eylül 2023 Cuma günü başarılarını aldıkları sertifikalar ile taçlandırdı. Bu dört alandan sınava giren 65 öğrencimizin hepsi yüksek dereceler ve Türkiye birinciliği alarak okulumuzu ve ailelerini gururlandırdı.  Uluslararası alanda önem taşıyan IEC ESOL sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi ve emeği geçen İngilizce öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

Öğretmenler Günü coşkumuz Mavigün Koleji Gaziosmanpaşa Kampüsü'nde görev yapan tüm öğretmenlerimizin katılımıyla düzenlenen sabah kahvaltısında Genel Müdürümüz Şahin KARATAŞ'ın konuşmalarıyla başlad...
Devamı Oku
ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Öğretmenler günümüz kutlu olsun...
Devamı Oku
MAVİGÜN FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

MAVİGÜN FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

Filistinli kardeşlerimize bir nebzede olsa destek olmak için başlattığımız yardım kampanyasında kumbaralarımızda toplanan bağışları 8 Kasım 2023 tarihinde Gaziosmanpaşa İHH Şube yetkililerine teslim e...
Devamı Oku

YUKARI