İSTANBUL SATRANÇ ŞAMPİYONU : mavigün koleji
Anasayfa> Haberler> İSTANBUL SATRANÇ ŞAMPİYONU : mavigün koleji
Etkinlik Takvimine Dön

          Mavigün Koleji Ortaokulu öğrencileri Elif Neva TÜRKMEN, Melek BOZKURT, Esma Zülal KARAHAN ve Şule Zeren NİZAM okullarında yapılan satranç müsabakalarında başarı göstererek ortaokul kız satranç takımına seçildiler. Söz konusu mavigün satranç takımı İstanbul 2. Bölge Okullar Arası Satranç Turnuvasında birçok okulu eleyerek, 2. Bölge Şampiyonu oldular ve finallere katılma hakkını kazandılar.

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde Sarıyer’de Karadeniz Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşti.

         Turnuvanın açılış törenine Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam DAŞDEMİROV, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim TAHMAZ, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa ORDU, Sarıyer İlçe Halk Eğitim Müdürü  Temel KÖROĞLU, Karadeniz Vakfı Başkan Yrd. Hamit TAHAN, Karadeniz Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin GÜLER, Satranç Fedarasyonu İl Temsilcisi Rıza ÖNEY, Başhakem Selda Serenli ELDEN, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleşti.

Açılış ve İstiklal Marşının okunmasından sonra konuşma yapan Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam DAŞDEMİROV “Gençliğin bir kısmının internet bağımlısı olduğu günümüzde satranç gibi hem zihinsel, hem sosyal gelişimi sağlayan bir aktiviteyi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ederim. Sizler kendi okullarınızda büyük başarı kazanarak okullarınızı bu alanda en güzel şekilde temsil etmek üzere bu turnuvaya geldiniz. Ancak yarışmalarda önemli olan centilmenliktir. Hepinizi şimdiden yürekten kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Yoğun katılım ve büyük çekişmelerin yaşandığı turnuva Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 90 Finalist Okul takımının katılımı ile gerçekleşti.

Küçük Kızlar kategorisinde İstanbul Bölge Şampiyonu olarak finale kalan mavigün koleji final turnuvasında finalist 14 okulu geride bırakarak İSTANBUL ŞAMPİYONU oldular. Böylece mavigün koleji TÜRKİYE Okullar Arası Satranç Turnuvalarında İstanbul’u temsil etme hakkı elde etmiştir.

Satrançta İstanbul Şampiyonu olan Mavigün Koleji öğrencilerini tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonasında başarılarının devamını diliyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
HADİS YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

HADİS YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Mavigün Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümre öğretmenleri tarafından hadis ezberleme yarışması düzenlendi. Mavigün Koleji olarak Eğitimde amacımız İslami yaşantıya uygun etkin birey ve etkin b...
Devamı Oku
MAVİGÜNDE KARNE COŞKUSU

MAVİGÜNDE KARNE COŞKUSU

            Mavigün Kolejinde gerçekleşen karne törenine Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şahin KARATAŞ, okul müdürü Mustafa AGUŞ, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.          ...
Devamı Oku
Yeşilay’dan Üç Derece

Yeşilay’dan Üç Derece

Yeşilay, gençlerin ve çocukların “BAĞIMLILIK” konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek, başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek için Türkiye genelinde edebi ve görsel kategoride y...
Devamı Oku

YUKARI