İSTANBUL SATRANÇ ŞAMPİYONU : mavigün koleji
Anasayfa> Haberler> İSTANBUL SATRANÇ ŞAMPİYONU : mavigün koleji
Etkinlik Takvimine Dön

          Mavigün Koleji Ortaokulu öğrencileri Elif Neva TÜRKMEN, Melek BOZKURT, Esma Zülal KARAHAN ve Şule Zeren NİZAM okullarında yapılan satranç müsabakalarında başarı göstererek ortaokul kız satranç takımına seçildiler. Söz konusu mavigün satranç takımı İstanbul 2. Bölge Okullar Arası Satranç Turnuvasında birçok okulu eleyerek, 2. Bölge Şampiyonu oldular ve finallere katılma hakkını kazandılar.

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde Sarıyer’de Karadeniz Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşti.

         Turnuvanın açılış törenine Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam DAŞDEMİROV, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim TAHMAZ, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa ORDU, Sarıyer İlçe Halk Eğitim Müdürü  Temel KÖROĞLU, Karadeniz Vakfı Başkan Yrd. Hamit TAHAN, Karadeniz Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin GÜLER, Satranç Fedarasyonu İl Temsilcisi Rıza ÖNEY, Başhakem Selda Serenli ELDEN, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleşti.

Açılış ve İstiklal Marşının okunmasından sonra konuşma yapan Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam DAŞDEMİROV “Gençliğin bir kısmının internet bağımlısı olduğu günümüzde satranç gibi hem zihinsel, hem sosyal gelişimi sağlayan bir aktiviteyi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ederim. Sizler kendi okullarınızda büyük başarı kazanarak okullarınızı bu alanda en güzel şekilde temsil etmek üzere bu turnuvaya geldiniz. Ancak yarışmalarda önemli olan centilmenliktir. Hepinizi şimdiden yürekten kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Yoğun katılım ve büyük çekişmelerin yaşandığı turnuva Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 90 Finalist Okul takımının katılımı ile gerçekleşti.

Küçük Kızlar kategorisinde İstanbul Bölge Şampiyonu olarak finale kalan mavigün koleji final turnuvasında finalist 14 okulu geride bırakarak İSTANBUL ŞAMPİYONU oldular. Böylece mavigün koleji TÜRKİYE Okullar Arası Satranç Turnuvalarında İstanbul’u temsil etme hakkı elde etmiştir.

Satrançta İstanbul Şampiyonu olan Mavigün Koleji öğrencilerini tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonasında başarılarının devamını diliyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

MAVİGÜN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU

Öğretmenler Günü coşkumuz Mavigün Koleji Gaziosmanpaşa Kampüsü'nde görev yapan tüm öğretmenlerimizin katılımıyla düzenlenen sabah kahvaltısında Genel Müdürümüz Şahin KARATAŞ'ın konuşmalarıyla başlad...
Devamı Oku
ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Öğretmenler günümüz kutlu olsun...
Devamı Oku
MAVİGÜN FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

MAVİGÜN FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

Filistinli kardeşlerimize bir nebzede olsa destek olmak için başlattığımız yardım kampanyasında kumbaralarımızda toplanan bağışları 8 Kasım 2023 tarihinde Gaziosmanpaşa İHH Şube yetkililerine teslim e...
Devamı Oku

YUKARI