İz Bırakacak Nesiller mavigün koleji’ nde
Anasayfa> Haberler> İz Bırakacak Nesiller mavigün koleji’ nde
Etkinlik Takvimine Dön

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’un eğitimde teoriği ve pratiği bir araya getirmek, çocukların duygu düşünce ve eylem olarak bütünsel gelişimlerini sağlamak amacıyla önemsediği ve desteklediği “Tasarım Beceri Atölyeleri” Mavigün Eğitim Kurumları’nda yoğun bir şekilde  faaliyet göstermektedir.

Mavigün Koleji’nde öğrencilerin gelişim yaşına ve yeteneklerine uygun şekilde planlanmış ilkokul ve ortaokulda birçok sanatsal atölye ve beceri kulüp vardır:  Maket Uçak Yapımı Atölyesi,  Ebru Sanatı Atölyesi, 3D Tasarım ve Modelleme Atölyesi, Resim Atölyesi, Plastik Sanatlar Atölyesi, Keçe Atölyesi, Lego  Atölyesi, Origami  Atölyesi’nde öğrencilerimiz el becerilerini ve sanat anlayışını geliştirmekte, Karate Kulübü, Masa Tenisi Kulübü, Okçuluk Kulübü, Basketbol Kulübü, Atletizm Kulübü, Satranç Kulübü gibi sportif kulüplerde ise öğrenciler  haftanın 3 günü özel eğitime tabi tutularak;  ilçe, il, ulusal ve uluslararası müsabakalara deneyimli antrenörler eşliğinde  hazırlanmaktadır.

 “Her çocuk Yeteneklidir” sloganı ile başlayan projede öğrenciler, hem yeteneklerini geliştirmekte, hem özgüvenlerini pekiştirmektedir.

“Bütün çabamız kültür, sanat,spor, bilim ve hayat becerilerinde çocuklarımıza derinlikli bir bakış açısı sunmak ve onların ellerini kullanmalarına fırsat vererek teori ve pratiği birleştirmek. Esas hedefimiz çocuğun tabiatına hürmet etmek ve onu bir hiza taşı olarak alıp takip etmek” diyen Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un bu sözleri doğrultusunda Mavigün’de “Beceri  Tasarım Atölyeleri ve Sosyal Kulüpler”  profesyonel şekilde devam etmektedir.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
TATİL BAŞLADI

TATİL BAŞLADI

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili 9 Eylül 2019 tarihinde çaldı. Eğitim öğretime coşkuyla başladık. Bol etkinlikli, aktiviteli, başarılı bir dönem geçirdik. 16 Mart 2020 tarihinde (Kovid-1...
Devamı Oku
ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ

ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı , Gaziosmanpaşa Belediyesi,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, İstanbul Satranç İl Temsilciliği ve Mavigün Koleji işbirliğinde 30 Mayıs 2020 Cumartes...
Devamı Oku
GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç turnuvası
Devamı Oku

YUKARI